whatsapp

Kapadokya Klasik Araba Turu


Kapadokya Klasik Araba Turu Ülke turizmine ve Kapadokya bölgesine son 2 yıldır ilk bizim firmamız ile giren yeni bir aktiviteden bahsetmek istiyorum. Hızla yükselen Kapadokya klasik araba turu bölgeye yeni bir aktivite sağladı. Çin, Rus ve Türk turistlerin ağırlıklı olarak kiraladığı ve fotoğraf çekimi için kullandıkları klasik araçlar aynı zamanda balonlar ile birlikte aynı karede yer alıyor.


Kapadokya Klasik Araba Turu Nasıl Gerçekleşiyor ?

Prosedür tam olarak şu şekilde; Kiralayacağınız klasik arabaların modelini ve rengini seçtikten sonra ertesi gün gündoğumu saati döneminde otelinizden alınıyorsunuz. Transferiniz yapıldıktan sonra daha gün doğmadan bineceğiniz araçların başında oluyorsunuz. Bazı dönemlerde misafirler direk otellerinden alınıp balonların kalkış alanına doğru ilerleyebiliyor. Aracınızın başına geldiğinizde zaten hazırlanmış olan klasik araçlar şöförlü bir şekilde sizi ilk önce Rose Vadisi’ ne götürüyor. Bu mevkiye Kızıl Çukur da denilebiliyor. Rose vadisi’ nde daha gün ağarmadan balonların serili olduğu ve yüzlerce turistin balona binmesi için hazır bulunduğu bir lokasyon olarak karşınıza çıkacaktır. Gün doğmadan önce hazırlık aşamasında bulunan balonlar aynı zamanda da görsel bir şölene hazırlanıyorlar. Balona binmeseniz bile günün o saatinde balon kalkış alanında bulunmanız hem fotoğrafik açıdan hemde uçuşu izlemenize olanak sağlayacak.

Araçlar ile Rose vadisine gittiğinizde araç ve balonlar ile birlikte güzel kareler yakalamanız için söförler sizi nokta atışı yerlere götürecektir. Araçlar peri bacalarının ve balon güzergahlarının bulunduğu alanlara park edildikten sonra sizi araç ile baş başa bırakıyorlar. Siz hazırlıklarınızı yaparken gün ağarmaya başlıyor ve tam günün gündoğumu kısmında balonlar havalanmaya başlıyor. İşte Kapadokya klasik araç turu ve popülerliği o anda başlıyor. Balonlar siz fotoğraf çekilirken üstünüzden geçmeye başlıyor ve birbirinden farklı fotoğraflar ile poz veriyorsunuz. Özellikle doğum günü, evlilik teklifi ve özel günler için yoğun bir talep bulunmakta. Çinli turistlerin olduğu gibi Türk misafirlerimizin de yoğun bir şekilde talep ettiği eski arabalar yan yana dizildiği sırada uzaktan baktığınızda sanki podyum varmış hissi yaratabilir 😀 Yanlarında getirdikleri farklı kıyafetler ile balonların geçişi sırasında üstlerini değiştirip farklı pozlarda fotoğraflar çekilmeye devam ediyorlar. Rose vadisindeki fotoğraf çekimleri bittikten sonra ortalama 45 dakika sonra tekrar araçlara biniliyor ve bu sefer 10 dakikalık uzaklıktaki aşk vadisi’ ne gidiliyor. Aşk vadisinde gene balonları karşılayan bir konum bulunuyor ve araçlar burada misafirler için konumlandırılıyor. Aşk Vadisi’ nin diğer özelliği ise araç dışında manzara kısmınında bulunması. Bu vadide kalp şeklinde salıncaklar bulunmakta. Bu salıncaklar fotoğraf çekimi için güzel bir detay olabiliyor. Kimi turistler telefonlarıyla çekerken kimi turistler ise dışarıdan profesyonel fotoğrafçılar kiralayıp kendi fotoğraflarını çektiriyorlar.Detaylı bilgi ve rezervasyonunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@kapadokyagezi.comKapadokya Klasik Araba Turu     Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya Klasik Araba Turu     Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya ATV Safari Turu     Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya ATV Safari Turu     Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya ATV Safari Turu     Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya Gezi